Şubat 28, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Habertürk’te Genel Yayın Yönetmenliği koltuğuna kim oturdu

4 min read
Habertürk'te Genel Yayın Yönetmenliği koltuğuna kim oturdu

Habertürk'te Genel Yayın Yönetmenliği koltuğuna kim oturdu

Habertürk TV Genel Yayın Rejisörlüğü görevini kim yürütecek.

HaberTürk TV’de, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Milliyetçi Hareket Partisi hedef almasının ardından Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir’le yollar ufalamış ve yaşananlara tepki gösteren Genel Yayın Rejisörü Kürşad Oğuz da istifa etmişti. HaberTürk TV’nin yeni Genel Yayın Rejisörü Ciner Yayın Holding İdare Heyeti Başkanı Mehmet Kenan Tekdağ oldu.

GÖREVİ ÜSTLENDİ

Medyakoridoru’nun haberine göre; Habertürk TV kaynakları, bir zamandır boş olan Genel Yayın Rejisörlüğünü Tekdağ’ın “Görevi bir müddet ben yürüteceğim” diyerek üstlendiğini belirtti.

NE OLMUŞTU?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin partisinin 100 maddelik yeni tüzük krokisini duyurduğu 4 Mayıs 2020’deki basın açıklamasını canlı yayındaki programında gündemine taşıyan Habertürk TV sunucusu Ebru Baki, Milliyetçi Hareket Partisinin hedefi olmuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, sosyal medya hesabından Ebru Baki’nin mevzuya ait haber sunumunu “Kudurdunuz değil mi?” diye hedef alıp, “Ebru Baki, her seferinde Milliyetçi Hareket Partisi’ye tahammülsüzlüğünü ifşa eden, alaycı tebessümmesiyle reelleri saptıran güya bir gazetecidir” demişti.

AYDEMİR DE GİRDİ

Milliyetçi Hareket Partisine ertesi gün tepki gösteren Para Gündem programında Baki’ye davetli olan kanalın Aydemir şunları söylemişti:

“Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı dün bir tweet attı. Ben dün yoktum ama bu programda senin partnerinim. Biz burada seninle de tartışıyoruz haber için. Ama yeni bir şey başladı. Sevmedikleri bir şey olduğunda politikacılar gazetecileri hedef gösteriyor. Ben bu ifadeleri tekerrür ağzıma almak istemiyorum. Bireyine De hiçbir şey söylemiyorum. Milliyetçi Hareket Partisinin müessesesel kimliği olsa oradan yapılırdı bu açıklamalar. Bu ifadeleri aynen, ne bir yetersiz ne bir fazla Ulvi Bey’e iade ediyorum. Bu programda gazetecileri hedef gösteren açıklamaları kabul etmiyorum” 

BAKİ: O ÜSLÜPLA…

Aydemir, Ebru Baki’ye de, “Senin sahip çıkılmaya gereksinimin yok ama seninle program yapan bir dostun olarak şunu söyleyeyim bunu iade ediyorum” dedi.

Ebru Baki ise, “Netlikle sahip çıkılmaya lüzumum yok. İzleyiciler de buna çok hoş yanıtlar verdiler. Sana çok teşekkür ederim ama açmak istediğim bir mevzu değil. O üslupla çaba etmemiz çok güç” cevabını verdi.

BAHÇELİ’YE ÇAĞRI

Aydemir ise “bir tümce daha söyleyeceğim” diyerek şöyle devam etmişti:

“Ben Diyarbakır’da doğdum geliştim. Diyarbakır caddelerini çok iyi öğrenirim. Mezopotamya çocuğuyum. Dünyanın dört bir tarafını da gezdim işim gereği. Döndüm geldim bu topraklarda işimi yapıyorum. Bu toprakların her karışına aşık bir adamım. Delikanlılıksa, işte bak ekrandan söylüyorum. Gidip tweet atıp hesabımdan çıkmıyorum. Bu mevzuda Ulvi Bey çıkıp özür dilemeli. Kendisi yaptı bunu, kendi hesabından yaptı. Şayet Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi müessesesel şahsiyeti de arttaysa bu söylenenlerin onlar da özür dilemeli. Özür dilemeye çağırıyorum. Bunu hiddetle söylemiyorum. Kimseye hakaret de etmiyorum. Ama bu açıklama hakaret kapsıyor. Kimsenin böyle bir hakkı yok. Biz işimizi yapıyoruz.”

BAHÇELİ’DEN BOYKOT

Ebru Baki de, “Programda ne olduğunu da kavramadım. Bir gülme geçiyor ama onu da kavramadım. Kötüle makûs bir şey. İstersen ben sana daha sonra gün içinde gelen hiç karşılaşmadığım küfür ve hakaretleri de bir derleyeyim. O zaman daha çok asabın bozulur. Bu üslupla muhatap olmak çok güç. O surattan bir şey söylememeyi seçim ettim. Ama sen mevzuyu açtın çok sağ ol. Biz bu işi yapıyorsak bir ekip şeylere de alışmamamız gerekli. Bayana şiddet diyoruz, insana şiddet diyoruz, üslup diyoruz stil diyoruz bu da şiddetin bir başka cinsi” cevabını vermişti.

Münakaşaların ardından Bahçeli, şahsi Twitter hesabından “Habertürk TV izlemiyorum” diyerek boykot başlatmıştı.

Kaynak: www.patronlardunyasi.com
URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/Haberturk-te-Genel-Yayin-Yonetmenligi-koltuguna-kim-oturdu/250372

Bir yanıt yazın