Şubat 28, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Hürriyet yazarı Selvi, Sedat Peker’i kimin koruduğunu açıkladı!

2 min read
Hürriyet yazarı Selvi, Sedat Peker'i kimin koruduğunu açıkladı!

Hürriyet yazarı Selvi, Sedat Peker'i kimin koruduğunu açıkladı!

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, AK Parti’nin Sedat Peker’le başlatılan yeni kaset sürecini ciddiye alması gerektiğini söyledi.

Selvi, “Peker’i orada gözetip konuşturan 15 Temmuz gecesi Erdoğan için ha düştü ha düşecek diye takip eden Birleşik Arap Emirlikleri’nin Veliaht prensi olmasın?” ifadesini kullandı.

Hürriyet yazarı Selvi, Sedat Peker’in iddialarına değindiği bugünkü köşe yazısında, “Sedat Peker”i yurtdışına kaçıran efor, onu konuşturarak abuhavayı değiştirmek istiyor” dedi.

“Ben 2023 tercihlerine giderken, müesses tertibin işi talihe vazgeçmek istemediğini, Erdoğan’ı tasfiye edebilmek için birkaç koldan harekete geçtiklerini görüyorum” ifadesini kullanan Selvi, şu görüşlere yer verdi:

Amerika Birleşik Devletlerinde Biden kazandıktan sonra 2023 tasarısını devreye soktular. Biden ne demişti? Erdoğan’ı darbeyle değil, tercihle değiştireceklerini söylemiş, bunun için muhalefeti destekleyeceklerini ifade etmişti. Biden gerçeğinde bir itirafta bulundu ama bir şeyi yetersiz söyledi. Darbeyle yıkmak için de uğraşmışlardı ama galibiyetli olamadılar. 15 Temmuz’da Biden, Amerika Birleşik Devletleri başkan yardımcısıydı. Darbe teşebbüsünü, bilgisayar oyunu varsaydıklarını söylemişti. Şimdilik iki rehberleri var. Biri Cem Uzan ötekiyi Sedat Peker.

Mafya denilince akla gelen her şey var Sedat Peker’de. Bir mafya liderinin iddialarını doğru kabul edip, mafya ile gayret edenleri mi yargılayacağız? Sedat Peker orada bir gün bile kendi imkânlarıyla bulunamaz.

Tutunamaz. Daha da ehemmiyetlisi Sedat Peker orada kendi ismine iktidara bu savaşı açamaz. Orada bir istihbarat servisinin dayanağıyla korunur ve bir istihbarat servisinin tasarıları istikametinde konuşur.

Peker’i orada gözetip konuşturan 15 Temmuz gecesi Erdoğan için ha düştü ha düşecek diye takip eden Birleşik Arap Emirlikleri’nin veliaht prensi olmasın?

Yapılacak olan şu, Sedat Peker ambalajlanıp Türkiye’ye getirilmeli ve yargıda hesabı sorulmalı. AK Parti, Sedat Peker’le başlatılan yeni kaset sürecini ciddiye almalı.

Kaynak: www.patronlardunyasi.com
URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/Hurriyet-yazari-Selvi-Sedat-Peker-i-kimin-korudugunu-acikladi/250366

Bir yanıt yazın