Şubat 28, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

25 milyon dolar ceza kesilen Karadeniz Holding, Lübnan’ın elektriğini kesti!

2 min read
25 milyon dolar ceza kesilen Karadeniz Holding, Lübnan'ın elektriğini kesti!

25 milyon dolar ceza kesilen Karadeniz Holding, Lübnan'ın elektriğini kesti!

Lübnan’da açıklanmayan bir neden dolayı hakkında 25 milyon dolar ceza kesilen Karadeniz Holding’in küresel markası Karpowership, ülkedeki elektrik yapımını durdurdu.

Geçen hafta Lübnan medyasında, Lübnan Mali Savcılığının Karpowership gemilerine el konulması ve işletmeye 25 milyon dolar ceza kesilmesi kararı aldığı doğrultusunda haberler yer almıştı.

Karpowership, bu kararı “haksız ve hukuksuz” olarak nitelendirerek iptal edilmesini istemiş, iptal edilmemesi gidişatında elektrik yapımını durduracağını açıklamıştı. Türk işletmenin gemilerine Lübnan’dan çıkış yasağı!

Karpowership yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Lübnan’ın sualin çözümüne müteveccih rastgele bir adım atmaması sebebiyle bu sabah 08.00 haysiyetiyle Karpowership’e ait Fatmagül Sultan ve Orhan Bey gemilerinde elektrik imali durduruldu. Karadeniz Holding, Lübnan’ın fişine sürüklüyor!

Firma yetkilileri, sualin çözümü için mücadele sarfettiklerini söyleyerek, “Elektrik yapımını durdurmaktan dolayı üzgünüz. Takribî 18 aydır Lübnan hükümetine oldukça elastik davrandık ve rastgele bir ödeme veya ödeme tasarıyı sunulmadığı halde bu süreçte elektrik tedarikini sürdürdük zira ülke güç zamanlardan geçiyordu. Fakat hiçbir firma böyle bir tehlikeli civarda faaliyete devam edemez” ifadelerini kullandı.

Toplam 404 megavat heyeti efora sahip Karpowership gemileri, Lübnan’ın elektrik gereksiniminin takribî yüzde 25’ini karşılıyor. Lübnan hükümetinin işletmeye 100 milyon doların üzerinde borcu olduğu söyleniyor.

Kaynak: www.patronlardunyasi.com
URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/25-milyon-dolar-ceza-kesilen-Karadeniz-Holding-Lubnan-in-elektrigini-kesti/250361

Bir yanıt yazın