Şubat 28, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

MSI Afterburner’ı Taklit Eden Kötü Amaçlı Bir Yazılım Ortaya Çıktı

2 min read
MSI Afterburner'ı Taklit Eden Kötü Amaçlı Bir Yazılım Ortaya Çıktı

MSI Afterburner'ı Taklit Eden Kötü Amaçlı Bir Yazılım Ortaya Çıktı

MSI’ın resmi sitesinde yer alan Afterburner sayfasını kopyalayıp “msi.com” alan ismine eş bir domainle “Afterburner” indirmek isteyenleri hackleyen bilgisayar korsanları ortaya çıktı. Son yarıyılda bir hayli internet sitesine eş site oluşturup şahısların kredi kartı bilgilerinin çalındığını kerelerce duymuştul. Bunun MSI Afterburner için yapılması ise ilk kez yaşanıyor.

Bilgisayarda sürat aşırtma yapmak için kullanılan bir yazılımın internet sitesini taklit etmek ve bilgisayarları hacklemeye kalkmak oldukça ilginç bir süreç. Bu mevzuda ciddi şikayetler alan MSI, sonunda resmi bir açıklama yayınlamak vaziyetinde kaldı. afterburner-msi.space adlı bir siteden kullanıcıları hackleyen bilgisayar korsanları mevzusunda işletme, “Makûs emelli bir yazılımın entegre olduğu MSI Afterburner kopyayı internet siteleri mevzusunda dikkatli olun. Bu sitelerden biri afterburner-msi.space” ifadelerini kullandı.

Trojan, Keylogger, Bitcoin Miner ve daha ne ararsanız var:

MSI Afterburner

Alakalı internet sitesinden Afterburner indirdiğinizi varsayırken gerçeğinde trojan, keylogger ve Bitcoin miner indiriyorsunuz. Yazılım bilgisayarınızda çalışmaya başladığınız anda “klavyenizde giriş yaptığınız her tuşu kaydoluyor, aynı zamanda Bitcoin madenciliğine başlıyor ve sonunda gül gibi bir trojanı da araya iliştiriyor.

Ülkemizde eş gidişatlar genellikle bankaların internet sitesini taklit eden bilgisayar korsanları tarafından yapılıyordu. Bu hadise artık korsanların daha çok teknoloji severleri hedef aldığını ortaya koyuyor. Gerçeğine bakarsanız tüm dünyada teknolojiseverler daha çok internet alışverişi yapıyor. Belki de sırf bu sebeple bilgisayar korsanları MSI Afterburner yazılımıyla ilgilenenleri hedefliyorlar.

Siz bu mevzuda ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarda bizimle paylaşın.

Kaynak: www.webtekno.com
URL: https://www.webtekno.com/msi-afterburner-kotu-amacli-yazilim-hakkinda-uyardi-h109885.html

Bir yanıt yazın