Şubat 28, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Nokia, Özellikleriyle Akıllı Telefonları Andıran Yeni Tuşlu Telefonu 2720 V Flip’i Duyurdu

2 min read
Nokia, Özellikleriyle Akıllı Telefonları Andıran Yeni Tuşlu Telefonu 2720 V Flip'i Duyurdu

Nokia, Özellikleriyle Akıllı Telefonları Andıran Yeni Tuşlu Telefonu 2720 V Flip'i Duyurdu

Uslu telefon pazarında bir cinsli popüler markalar arasına girmeyi başaramayan Nokia, “ananesel” telefonlar mevzusundaki popülerliğini uslu telefon piyasasına taşımaya çalışıyor gibi görünüyor. Bu kapsamda Nokia 2720 V Flip isminde yeni bir telefon duyuran Fin marka, uslu telefon ile ananesel telefon arasında bir tecrübe vadediyor.

Nokia 2720 V Flip’in tasarımına baktığımızda günümüzden 15 sene evvel hemen herkesin elinde bulunan, tuşlu ve kapaklı bir telefon ile karşılaşıyoruz. Ancak aygıtın özelliklerini analize başladığımızda en azından bu form etkeninden beklenmeyecek kadar gelişmiş özellikler sunduğunu söyleyebiliriz.

Nokia 2720 V Flip, KaiOS Store ile Play Store eşi bir uygulama mağazası da sunuyor

nokia 2720 V flip

Her şeyden evvel; 2720 V Flip’te iki adet ekran bulunuyor. İçeride bulunan 2,8 inç büyüklüğündeki QVGA ekran, standart telefon kullanımına bereketken; kapağın üzerinde bulunan 1,3 inç büyüklüğündeki ekran bir “always on display” işlevi görüyor ve saat, tarih gibi bilgilerin görüntülenmesine yarıyor. 

Ekipman özelliklerine baktığımızda bütün de beklediğimiz gibi mütevazı özellikler ile karşılaşıyoruz. Qualcomm 205 harekâtçı Snapdragon değil, 512 MB RAM ve 4 GB dahili depolama gibi Android’in ilk yarıyıllarını andırdıran bir ekipman ile gelen aygıt, buna karşın 4G LTE iletişim sunuyor ve WhatsApp, Facebook gibi uygulamaları destekleyen KaiOS ile çalışıyor.

nokia 2720 V flip tasarım

Wi-Fi Hotspot özelliği ve sesli komutlar için Google Asistan yardımı ile boyundan büyük bazı özellikler de sunan 2720 V Flip’in belki de en dikkat toplayan ve uslu telefonları çekemeten özelliği, 1.500 mAh piliyle 26 gün bekleme süresi sunabilen şarj ömrü. Nokia, mevzubahisi makineyi Verizon ortaklığında piyasaya sürdüğünden aygıt en azından şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletlerinde satışa sunulacak ve 80 dolar maliyet yaftasına sahip olacak.

Kaynak: www.webtekno.com
URL: https://www.webtekno.com/nokia-2720-v-flip-tuslu-telefon-fiyati-ozellikleri-h109862.html

Bir yanıt yazın