Mayıs 19, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Proje Takip Programı Nedir?

2 min read

Proje takip programını kullanarak, işletmenizde oluşan bütün işlerin nasıl olduğunu ayrıntılarıyla kontrol etmeniz sağlanır. Proje takip programı, iş akışının yönetimini problemsiz bir şekilde sağlayarak firmaya avantaj sağlayan bir programdır. Takip programlarının hedefi ise gerçekleştirilen iş ile ilgili görevlerin zamanında tamamlanmasını sağlamaktır. Proje takip programı, görev yöneticisi olarak alır ve kullanımı ise oldukça basittir.

 

Proje Takip Programı Nedir?

 

Sözleşmesine onay verilmiş ve siparişi oluşturulmuş çeşitli projelerde iş tanımında bulunan görevlerden birinin başlangıcı geçtiği ve bitirildiği tarihe dek projeyi izlemeye aracılık eden bir yazılımdır. Projelerde ise genel itibariyle departmanlar arasında meydana gelen iletişimi güçlendirmek ve üretkenliği çoğaltmak amacıyla proje takip programı tercih edilir. Proje takip programını kullanan firmaların ise ortak fikirleri, projelerin iyi yönetildiği biçimindedir.

 

Proje Takip Programı Kimleri Kapsar?

 

İşletmesi bulunan hemen herkes, proje takip programı kullanılabilir. Genellikle proje bazlı bir şekilde iş akışına sahip firmaların iş takip çalışmalarını tercih etme nedenleri; çalışan personelin iş ataması süreci içerisinde projeye yönelik raporlama başta olmak üzere detay ile iş sürecini yakından takip edebilmesi, proje ile ilgili maliyetleri yönetebilmek gibi başlıca hususlardır.

 

Proje Takip Programının İşletmenize Katacakları Neler?

 

l İşletmede faaliyet gösteren bir personelin hesabında tanımlı olan iş ile ilgili hakkedişler, iş açısından revize edilebilir, onaylandıktan sonra ise carisine alacak olarak yansır ve böylelikle arayacak şeklinde takibatı sürdürülür,

l Proje bazlı faaliyet gösteren personel ya da ustanın hakkediş usulü gelir elde etmesi halinde, İş tanımı yapılırken girilen hakkediş bedeli, işin planlandığı esnada o işi gerçekleştiren kişinin hesabına otomatik bir şekilde atılır,

l İşletmede faaliyet gösteren personele haftalık ya da aylık olacak şekilde iş programının planlaması ve, hangi personelin hangi işle ilgileneceği organize edebilir.

Bir yanıt yazın