Haziran 20, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Saldırıya uğrayan meslektaşlarına sahip çıkan doktorlara soruşturma

2 min read
Doktora yanlış HIV pozitif teşhisi davası!

Doktora yanlış HIV pozitif teşhisi davası!

Sözcü Gazetesi’nden Latif Sansür’ün haberine göre İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 20 gün önce yaşanan olayda muayenesi için karısı ile birlikte kadın doğum uzmanına gelen A.K., erkek doktora “Neden kadın doktor yok” diyerek 29 yaşındaki Dr. Mücahit Furkan Balcı’nın burnunu kırdı.

Olaya tepki gösteren doktor arkadaşları, sağlıkta şiddete dikkat çekmek için bir günlük iş bırakma eylemi yaptı.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü iş bırakma eylemine katılan doktorlar hakkında inceleme başlattı.

İZMİR TABİP ODASI: “KABUL EDİLEMEZ”

İzmir Tabip Odası, hekimlerin anayasal ve demokratik haklarını kullandığını belirterek incelemeyi kabul edilemez diye nitelendirdi.

Oda açıklamasında, “Darp edilen ve burnu kırılan meslektaşımıza destek olmak ve hekime şiddete tepki göstermek için hastanedeki bir günlük iş bırakma eylemine katılan hekimler hakkında inceleme başlatılması kabul edilemez. Hekime şiddete dikkat çekmek için Anayasal ve demokratik hakkını kullanan meslektaşlarımız hakkındaki incelemenin derhal sonlandırılması gerekmektedir. Kamu yönetimini sağduyulu olmaya ve hukuka uygun davranmaya davet ediyoruz. Odamız, mesleki ve hukuki olarak sürecin takipçisidir ve meslektaşlarımızın yanındadır” denildi.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/saldiriya-ugrayan-meslektaslarina-sahip-cikan-doktorlara-sorusturma-haberi-558974

Bir yanıt yazın