Haziran 20, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Vefatıyla hüzünlendiren Pakize Suda’ya son görev

3 min read
Vefatıyla hüzünlendiren Pakize Suda'ya son görev

Vefatıyla hüzünlendiren Pakize Suda'ya son görev

‘Pembe Patikler’ , ‘Hayat Bilgisi’, ‘Davetsiz Misafir’ ve ‘Sevda Çiçeği’ adlı yapımlarda rol alan oyuncu ve yazar Pakize Suda beynine pıhtı atması sonucu çarşamba günü hayatını kaybetti.

Vefatıyla hüzünlendiren Pakize Suda'ya son görev

Bir dönem Hürriyet ve Habertürk’te köşe yazarlığı da yapan Suda’nın vefatı sanat camiasını yasa boğdu.

PAKİZE SUDA DEFNEDİLECEK

Üzücü haberi Pakize Suda’nın yeğeni Dilara Elagözlü duyurdu. Elagözlü, yaptığı açıklamada, “Bir süredir rahatsız olan ve tedavi görmekte olan sevgili teyzemiz Pakize Suda, beynine pıhtı atması sonucu bu sabah yaşamını yitirmiştir. Çok üzgünüz. Sevenlerine başsağlığı diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Vefatıyla hüzünlendiren Pakize Suda'ya son görev - Resim : 2

“TEYZEM MUĞLA’YI ÇOK SEVERDİ”

Suda’nın cenazesi bugün Muğla’nın Menteşe ilçesindeki Kurşunlu Camii’nde bugün kılınacak cuma namazı sonrası, Menteşe Şehir Yeni Mezarlığına defnedilecek.

Vefatıyla hüzünlendiren Pakize Suda'ya son görev - Resim : 3

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan Suda’nın yeğeni Dilara Elagözlü, “Teyzem Pakize Suda Muğla’yı çok severdi. Teyzemin en yakın akrabası, en yakını annem ve benim. Bu nedenle Menteşe’ye defnedilecek” dedi.

PAKİZE SUDA’NIN VASİYETİ

Pakize Suda’nın vefatının ardından 2015 senesinde sunuculuğunu yaptığı bir programı sırasında söylediği vasiyeti akıllara geldi.

Vefatıyla hüzünlendiren Pakize Suda'ya son görev - Resim : 4

O dönem Sezen Aksu’nun yaşamını yitiren Aysel Gürel için 5 bin fidan diktirdiğini öğrenen Suda, kendisi için de bir vasiyette bulunmuştu. Aksu’ya seslenen Suda, “Sezen benim de arkamdan bir hatıra ormanı yaptır.” demişti.

Vefatıyla hüzünlendiren Pakize Suda'ya son görev - Resim : 5

ESKİ PARTNERİ MÜGE ANLI’DAN YÜREK BURKAN VEDA

“Onu gerçekten çok seviyordum. Birçoğunuzun çok sevdiğini de biliyorum. Yaklaşık 2 sezon, onunla beraber program yaptım ve hayatımın en renkli dönemlerinden biriydi sevgili Pakize Suda…

Vefatıyla hüzünlendiren Pakize Suda'ya son görev - Resim : 6

Onu hep iyi hatırlamanızı dilerim. Gerçekten son zamanlarında çok zor günler geçirdi. Ben de birçoğunda yanındaydım. Nurlar içinde yatsın. Anlatacak çok şey var ama o hep akıllarda, kalplerde o şen şakrak, neşeli, hayat dolu haliyle kalsın istiyorum.

 Vefatıyla hüzünlendiren Pakize Suda'ya son görev - Resim : 7

Buradan ailesine de sabırlar diliyorum. Çok kıymet verdiği, benim de çok sevdiğim bir annesi ve bir kız kardeşi vardı, onları arka arkaya kaybedince gerçekten o da o hayatın acısını sırtlamakta zorluk çekti. En büyük dayanağıydı kız kardeşi ve annesi. Diğer bir kız kardeşi…

Vefatıyla hüzünlendiren Pakize Suda'ya son görev - Resim : 8
 

Onu da çok seviyordu. O daha şehir dışındaydı. En sonunda zaten yeğenleri ve o kız kardeşi yanındaydı. O yüzden ben onlara da sabırlar diliyorum, baş sağlığı diliyorum.

Vefatıyla hüzünlendiren Pakize Suda'ya son görev - Resim : 9 

Pako denmesinden hoşlanırdı kendisine. Pako’ya da nurlar içinde yatsın, hep kalbimizde olacağını bilsin, onu çok sevdiğimi söylemek istiyorum ve nurlar içinde yatsın diyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/vefatiyla-huzunlendiren-pakize-sudaya-son-gorev-haberi-558973

Bir yanıt yazın