Haziran 20, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Vizyona girmesi engellenen Neşet Ertaş filmiyle ilgili yapımcısından açıklama

2 min read
Vizyona girmesi engellenen Neşet Ertaş filmiyle ilgili yapımcısından açıklama

Vizyona girmesi engellenen Neşet Ertaş filmiyle ilgili yapımcısından açıklama

TV100’den Birsen Altuntaş’ın haberine göre Neşet Ertaş’ın çocukları babalarının hayatını anlatan Garip Bülbül Neşet Ertaş filminin vizyona girmesini mahkeme kararıyla yasaklattı.

Tedbir konulan filmin yapım şirketi Dijital Sanatlar’ın patronu Mustafa Uslu konuyla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

Uslu, “Garip Bülbül Neşet Ertaş filmimizle ilgili, büyük ustamızın değerli hatırasına yakışmayan çok üzücü bir sürecin içindeyiz. Prof. Erol Parlak’ın, merhum sanatçı Neşet Ertaş’ın onayı ve resmî muvafakatiyle kaleme aldığı ‘Garip Bülbül Neşet Ertaş’ isimli kitabından uyarlanan filmimizin Neşet Ertaş’ın hayatına ve Abdal kültürüne yakışan, kişilik hak ve manevi değerlerine saygılı bir sanat eseri olduğu sabit iken ihtiyati tedbir kararı ile bir sanat eserinin seyircisi ile buluşması ertelenmek zorunda bırakılmıştır. İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nce filmimize verilen ihtiyati tedbir kararına yapım şirketi Dijital Sanatlar olarak itirazlarımızı sunmuş bulunmaktayız. Verilen kararın kaldırılması için, yine hukuk ve yasalar çerçevesinde, imzalı sözleşmelere ve noter onaylı muvafakatnamelere dayanan haklarımızı Türkiye Cumhuriyeti adaletine güvenerek kullanıyoruz, kullanacağız” dedi.

Kaynak: www.sacitaslan.com
URL: https://www.sacitaslan.com/vizyona-girmesi-engellenen-neset-ertas-filmiyle-ilgili-yapimcisindan-aciklama-haberi-558625

Bir yanıt yazın