Şubat 28, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Zorba patron! Maket bıçağıyla tecavüze kalkıştı

4 min read
Zorba patron! Maket bıçağıyla tecavüze kalkıştı

Zorba patron! Maket bıçağıyla tecavüze kalkıştı

İki hafta kadar evvel işe aldığı H. Ç.’yi 22 maket bıçağıyla korkutarak tecavüz etmeye çalışan Onur Ateş 29 hakkında 19 seneye kadar mapus istemi ile dava açıldı. Gece 01.00’den saat 04.00’e kadar alıkonulan H. Ç., “Maket bıçağı sesini dinlediğimde hali hazırda ürperiyorum” dedi.

İlk mahkemesi önümüzdeki ay Mersin 19. Asliye Ceza Duruşması’nde görülmeye başlayacak dava dosyasına mevzu olay geçen 14 Aralık gecesi yaşandı.

İddia Belgesi ve dosyaya giren bilirkişi raporuna göre, web tasarım ve yazılım işleri yapan Onur Ateş, olaydan 11 gün kadar evvel, yeni üniversite mezunu H. Ç.’yi işe aldı. Ateş, Gaziantep’te ehemmiyetli bir iş aldıklarını belirterek H. Ç.’ye, “Beraber gidebiliriz” dedi. Ç. de, mezuniyet diplomasını alabileceğini düşünerek öneriyi kabul etti.

13 Aralık günü saat 19.30 sıralarında Ateş, Ç.’yi evinden aldı. İkili bir müddet sonra çalıştıkları büroya geldi. Ateş, bilgisayara virüs bulaştığını yaptığı işlerin kaybolduğunu belirterek, kısa müddet sonra yola çıkacaklarını söyledi. Ancak, Gaziantep işinin oyalama amaçlı söylendiği saatler sonra ortaya çıktı. İkili gece 01.00’e kadar, Ateş’in belirttiği dosyaları hazırladı. Ç., bürodan çıkmak üzere olduklarını düşünerek mutfağı toparlamaya yöneldi.

MAKET BIÇAĞI ÇIKARDI

Bu esnada Ateş mutfağa geldi. Ç. mutfak tezgahına derlerken Ateş arttan sarıldı. Ç.’nin ağzını kapatan Ateş, bu esnada cebindeki maket bıçağını da çıkardı. Ateş, maket bıçağını, Ç.’nin boğazına dayadı.

Uzun müddet Ateş’in elinden kurtulmak için çabalayan Ç., bir müddet sonra kurtulmayı muvaffak oldu. Ancak Ateş, elindeki maket bıçağı ile hem Ç.’ye hem kendisine hasar vereceğini söyledi.

YERDE SOLUKSUZ KALDI

Ateş, kamera açısının dışında kalan mutfakta H. Ç.’nin çıkmasını 2 saate yakın mani oldu. Ateş, bir müddet sonra bu defa, büronun ortasında Ç.’ye müteveccih cinsel atakta bulundu. Ç.’nin ağzını kapatan Ateş, bir yandan da üstündeki kıyafetleri çıkarmaya çalıştı. Ç.’nin bir an soluksuz kaldığını gören Ateş, can verdiğini düşünerek panikledi. Bu andan sonra Ateş, Ç.’ye müteveccih eylemlerini sonlandırdı.

19 SENE MAPUS ARZI

Olayın olduğu gecenin sabahı H. Ç. doğrudan karakolun yolunu yakaladı. Yapılan şikâyet müracaatı üzerine Ateş hakkında soruşturma açıldı. Savcılık direktifi ile hazırlanan bilirkişi raporu, Ç.’nin ifadesinde anlattıklarını doğruladı. Ateş hakkında “Kolay cinsel atak, tehdit ve şahsı hürriyetinden al koyma’ suçlarından 7 sene 6 aydan 19 seneye kadar mapus istemi ile dava açıldı.

PARA İÇİN SUÇLADI

Suçlamaların odağındaki Ateş ise, ifadesinde Ç.’ye müteveccih rastgele bir eyleminin olmadığını söyledi. Ç. ile büroda çalıştıkları esnada bir ara yanlışlıkla kendisine çarptığını öne süren Ateş, “Benden para almak için böyle bir suçlamada bulunduğu düşünüyorum. Benden 12 bin TL istedi. iletilerde de bu var. Böyle bir suçlamada bulunacağını eşime söylemiş” dedi.

ÖLDÜRMEMESİ İÇİN YALVARDIM

İkili arasında, olaydan birkaç saat sonra geçen WhatsApp yazışmaları da dosyaya girdi. Yazışmalarda, H. Ç., Ateş’e “21 yaşındaki bir kızın hayatından her şeyi aldın. Benim ne suçum, günahım vardı da sen bunları bana yaşattın. Sen 21 yaşındaki bir kıza neden bunu yaptın” diyor.

H.Ç., yaptığı açıklamada ise, “Üzerinden aylar geçmesine karşın hâlen olayın tesirindeyim. Bir insana, beni öldürmemesi için saatlerce dilenmek vaziyetinde kalmam güçüme gidiyor. Maket bıçağının sesi hali hazırda kulaklarımda” dedi.

Hürriyet

Kaynak: www.patronlardunyasi.com
URL: https://www.patronlardunyasi.com/haber/Zorba-patron-Maket-bicagiyla-tecavuze-kalkisti/250390

Bir yanıt yazın