Şubat 28, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Elon Musk, Tartışmalı SNL Gösterisinden Bu Yana 20 Milyar Dolar Kaybetti

3 min read
Elon Musk, Tartışmalı SNL Gösterisinden Bu Yana 20 Milyar Dolar Kaybetti

Elon Musk, Tartışmalı SNL Gösterisinden Bu Yana 20 Milyar Dolar Kaybetti

Tesla kurucu ortağı ve CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz hafta sonu yayınlanan Saturday Night Live’da SNL en azından izleyenlerin sevinçli dakikalar geçirmesini sağlamış olsa da Tesla ve kripto para yatırımcılarını pek de memnun etmiş değil. 

Elon Musk, cumartesi günü yayınlanan programda cümbüşlü bir skeçte oynamasının yanı gizeme Asperger belirtisine sahip olduğunu açıklamış ve kripto paralar hakkında bazı yatırımcıların hiç de güzeline gitmeyen ifadelerde bulunmuştu.

Elon Musk’ın Saturday Night Live’daki kara espri skeci

Musk’ın mevzubahisi açıklamaları, haftanın son! iş gününe geldiğimiz bugüne kadar Tesla paylarının sadece bu hafta içi yüzde 15 değer kaybetmesine neden oldu. Bunu takiben Elon Musk’ın mirası da sanki su gibi eridi ve Saturday Night Live’ın ünlü iş insanına maliyeti 20 milyar dolar oldu.

Elon Musk’ın Saturday Night Live’a katıldığında takribî 166 milyar dolar mirası bulunuyordu ki bu Musk’ın mirasının şu ana kadar eriştiği azami noktaydı. An haysiyetiyle Forbes’ın milyarderler listesine baktığımızda ise Musk’ın 145,5 milyar dolar büyüklüğünde bir mirasa sahip olduğunu görüyoruz. 

Elon Musk, her iki vaziyette de dünyanın en zengin üçüncü insanı konumunda bulunuyor ancak bu gidişat, Musk’ın muhtemelen bu haberi okuyan şahısların ömürleri süresince kazanacakları paranın toplamından daha büyük bir mirası sadece bir haftada kaybettiği reelini değiştirmiyor.

elon musk DOGE

Elon Musk, o günden bu yana sadece kendi mirasını kaybetmekle kalmadı, başta DOGE ve Bitcoin olmak üzere hemen hemen tüm kripto para yatırımcılarının da kaybetmesine neden oldu. Saturday Night Live’da Dogecoin için “ittirilen” ifadesini kullanan Musk, popüler “meme” kripto para ünitesinin 24 saat içinde yüzde 30 değer kaybetmesine neden olmuştu.

Ayrıca sadece iki gün evvel Twitter hesabı üzerinden “Bitcoin madenciliği ve operasyonları için fosil yakıtların süratle artan kullanımını” bahane göstererek Tesla’nın Bitcoin ile sipariş almayı durdurduğunu açıklayan Musk, dünyanın en popüler kripto para ünitesinin de yüzde 17 değer kaybetmesine neden olmuştu.

Kaynak: www.webtekno.com
URL: https://www.webtekno.com/elon-musk-saturday-night-live-gosterisinden-bu-yana-20-milyar-dolar-kaybetti-h109860.html

Bir yanıt yazın