Şubat 28, 2024

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Google’ın Bu Sefer Radikal Kararlar Aldığı Pixel 6 Serisinin Tasarımı Açığa Çıktı [Video]

2 min read
Google'ın Bu Sefer Radikal Kararlar Aldığı Pixel 6 Serisinin Tasarımı Açığa Çıktı [Video]

Google'ın Bu Sefer Radikal Kararlar Aldığı Pixel 6 Serisinin Tasarımı Açığa Çıktı [Video]

Uslu telefon sektörünün en ehemmiyetli sızıntı kaynaklarından biri olan Jon Prosser, Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi Google‘ın yanaşmakta olan yeni telefonları Pixel 6 ve Pixel 6 Pro ile alakalı yeni bir video paylaştı. Paylaşılan video, Google’ın yeni telefonlarının ananesel Pixel tasarımlarından değişik olacağını gözler önüne seriyor. Prosser, mevzubahisi görüntüleri prototip resimlerine katlanarak oluşturmuş.

Sarih konuşmak gerekirse Google, bu kere gerçekten de çok değişik tasarımlara sahip olan Pixel modellerini duyurmaya hazırlanıyor. Oluşturulan görsellere baktığımızda, Google’ın bu kere kare biçiminde kamera montajı değil, yan yana yerleştirilmiş bir tasarımı özümsediğini görüyoruz. Pixel 6’da 2, Pixel 6 Pro’da ise 3 adet olan kameralar, arka kasayı yatay düzlemde tamamen kaplıyor.

Karşınızda Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro

Google Pixel 6

Google, Pixel 6 ailesinin arka kasasını kavisli bir yapıda planlamış. Kamera montajı da bu kavise göre uyarlayan firma, dışarıya doğru çıkıntılı olan kamera montajının kenarlarını, arka adaleye ile birleştiriyor. Öte yandan, bu yeni tasarım dili Google Pixel 6 ailesinin arka kısmında üç değişik renk kullanılmasına yol açmış gibi görünüyor. 

Google Pixel 6

Jon Prosser tarafından paylaşılan video, makinelerin ekranlarıyla alakalı da bilgi veriyor. Buna göre Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun ekranının çok hafif kavisli olacağını söyleyebiliriz. Ancak bu kavis, kullanıcılar tarafından kullanılabilecek kadar dahi değil gibi görünüyor. Ayrıca Google Pixel 6 ailesi, delikli bir ekran tasarımını özümseyecek gibi görünüyor.

Google’ın yanaşmakta olan telefonlarının teknik özellikleri ile alakalı bildiğimiz şeyler oldukça hudutlu. Ancak bu telefonlarla alakalı belki de en ehemmiyetli bilgi, Pixel 6 ailesinde özel bir harekâtçı kullanılacak olması. Ayrıntılarını, alakalı haberimizde göreöğreneceğiniz üzere Google, bu telefonlar için Samsung iş birliğinde özel bir harekâtçı planlıyor. Whitechapel kodlu bu harekâtçının Qualcomm’a rakip olacağı ifade edilirken, bilgi edinebilmek için bir vakit daha beklememiz gerekiyor.

İşte Jon Prosser’in paylaştığı o video

Kaynak: www.webtekno.com
URL: https://www.webtekno.com/google-pixel-6-serisi-tasarim-aciga-cikti-h109854.html

Bir yanıt yazın