Ağustos 13, 2022

Son Dakika Haberleri – Güncel Haberler

Gündemdeki haberler, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Ulkugundem.com'da.

Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı yarın yapılacak

2 min read
Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı yarın yapılacak

ÖSYM, 2021 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’nın 4 Nisan’da yapıldığını açıkladı. Adaylar ve sınav personelleri, sokağa çıkma yasağından muaf olacak.

Adayın, sınava girebilmesi için sınava giriş belgesine ek olarak fotoğraflı nüfus cüzdanını, T.C. kimlik kartını yahut geçerlilik süresi dolmamış pasaportunun aslını yanında bulundurması zorunlu olacak. Nüfus cüzdanı yahut Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı yahut geçerlilik süresi dolmamış pasaport dışında, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kartlar, KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı, kimlik belgesi olarak kabul edilecek.

Sınavda Covid-19 önlemleri alınacak

Covid-19 salgınına karşı 2021-MSÜ öncesi alınan önlemler kapsamı içinde, sınav binalarının geniş bir şekilde temizliği yapılacak ve dezenfekte edilecek.

Ayrıca, adaylara sınav binası girişlerinde görevliler aracılığıyla maske ve dezenfektan dağıtılacak.

İsteyen adaylar, dezenfektanlarını yanlarında getirebilecek. Sınav personellerine de maske ve dezenfektanla birlikte eldiven dağıtılacak. Adaylar ve görevliler, kendi maske ve/yahut siperlikleri ile de sınava gelebilecek.

Covid-19 durumu olan adaylar, sınav merkezlerinde hazırlanan ayrı salonlarda sınava alınacak. Sınav personelleri ve adayların Covid-19 durumları, HES kodları aracılığıyla takip edilecek.

Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için adaylar ve sınav personelleri dışında hiç kimse okul bahçelerine alınmayacak. Adaylar, sınav binalarına girişte ve sınav bitiminde binadan çıkışta, sosyal mesafenin muhafaza edilmesi için sınav personelleri aracılığıyla yönlendirilecek.

Adaylar ve sınav personelleri, sokağa çıkma yasağından muaf olacak

ÖSYM aracılığıyla yapılacak sınavlara girecek adaylar ile bu bireylerin yanında bulunan bir refakatçi ve sınav personelleri, sokağa çıkma yasağından muaf olacak. Bu bağlamda adaylar, sınava giriş belgesini, sınav personelleri ise alakalı sınava ait görevlendirme belgelerini yanlarında bulundurmak suretiyle sınav binalarına ulaşım sağlayabilecek.

Adayların ve refakatçilerinin sosyal mesafe kuralına uymaları, maske takmaları, adaylara refakat edenlerin binaların önlerinde beklememeleri gerekiyor.

Bir cevap yazın